Pokud máte ve výběru krmiva pro vašeho psa jasno, zaměřte se na správné krmení vašeho čtyřnohého miláčka. 

Jak často psa krmit?

Dospělé psy stačí krmit jednou denně ráno, popřípadě večer přidat příkrm. Štěnata krmte i 5x denně. Dodržujte dané dávkování a pamatujte, že u psa dojde k pocitu zasycení později. To znamená, že nenavyšujte dávkování.

Co když pes nesežere vše?

Psovi nikdy nenechávejte granule v misce. Pokud pes granule nedojí, vemte mu je a misku vysypte. Pes musí mít pouze celý den stálý přísun čerstvé vody.

Střídat stravu?

Obecně platí, že pokud zvolíte kvalitní stravu ve formě granulí, tak pes si zvykne a celý život bude jíst stejnou značku a bude spokojený. Přiznejme si, ani my by jsme nechtěli každý den jíst stejné jídlo. I když by bylo nutričně vyvážené. Proto nezaškodí jídelníček vašeho miláčka zpestřit třeba konzervou, nebo aspoň granule střídat s jiným druhem masa. 

Je pes spokojený se stravou?

Základním ukazatelem kvalitní stravy a spokojenosti psa je stolice. Stolice by měla být pevná a tmavá. Tento ukazatel se hned neprojeví, zpravidla po 4-6 týdnech již vidíte jasné výsledky. Druhým ukazatelem je srst a celková vitalita psa. Pozorně sledujte psa, je to váš člen rodiny.

Jak nekrmit psa?

Nikdy, ale opravdu nikdy nekrmte psa od stolu kde jíte a už vůbec ne jídlem od vás. Nekrmte psa čokoládou, ovocem ani jinými jídlem od vás ze stolu. Řeči babiček přehlížejte, chápeme že kdysi pes snědl to co pán nedojedl, popřípadě surové zbytky. Kdysi taky nebyly obchody s vyváženou stravou pro psa. Vaše babička si neodskočila do supermarketu koupit granule. Byl jiný životní styl lidí i zvířat.